Noteikumi

Latvijas republikas likumdošana nosaka, ka interneta veikala īpašniekam ir jāatrunā preču piegādes un atgriešanas noteikumi, kā arī atteikuma tiesības. Šādu atrunu sauc par distances līgumu (MK noteikumi).

Distances līgums 

Šajā Interneta veikalā piedāvāto preču pārdevējs SIA "Hilarionas pasaule" no vienas puses, turpmāk saukts Pārdevējs, un persona, kas veic pasūtījumu, turpmāk saukta Pircējs, no otras puses, noslēdz šādu Līgumu:

Pārdevējs apņemas pārdot un piegādāt Pircējam preces, atbilstoši Pircēja pasūtījumam.

Piegādes un samaksas kārtība

Piegādes un samaksas kārtība

Pircējs veic preču pasūtīšanu caur šo mājas lapu, norādot pasūtamo preču veidu un daudzumu. Pircējam ir iespēja veikt apmaksu par preci, apmaksājot pārdevēja sagatavoto un Pircējam pa e-pastu nosūtīto pasūtījumam atbilstošo rēķinu. Rēķins tiek sagatavots elektroniski un ir derīgs bez paraksta. Pēc apmaksas saņemšanas, Pārdevējs nosūta Pircējam maksājuma saņemšanas apliecinājumu uz Pircēja norādīto e-pastu.

Veicot pirkumu, Pircējs norāda, kuru no piegādes veidiem izvēlas un Pārdevējs apņemas Preci piegādāt, izmantojot Pircēja norādīto veidu.

Piegādes veidi un to maksa ir šādi:

  1. Tiekoties klātienē Rīgā - 0,00 EUR

  2. DPD PickUp Latvija -2,50 EUR

  3. Omniva Latvija – 3,00 EUR

  4. Latvijas Pasts Latvijas robežās - 3,00 EUR

  5. Latvijas Pasts, ja sūta ārpus Latvijas teritorijas - saskaņā ar Latvijas Pasta cenrādi.

Pircējs maksā par Preces piegādi, atbilstoši viņa izvēlētajam piegādes veidam. Ja Piegāde rada papildus izdevumus, tos sedz Pārdevējs.

Pārdevējs nodrošina preču piegādi 14 dienu laikā kopš ir saņemta apmaksa par preci, piegādes laiku saskaņojot ar Pircēju. Ja ir izvēlēts piegādes veids "Latvijas Pasts, ja sūta ārpus Latvijas teritorijas", tad piegāde tiks nodrošināta 20 dienu laikā.

Atteikuma tiesības

Pircējam ir tiesības atteikties no preces 14 kalendāro dienu laikā no Preces saņemšanas brīža, nosūtot Pārdevējam par to atteikuma vēstuli. Atteikuma vēstules veidlapu Pārdevējs nosūta Pircējam pa e-pastu pēc Pircēja pieprasījuma.

Pircēja pienākums ir 7 dienu laikā pēc atteikuma vēstules nosūtīšanas atdot preci Pārdevējam. Visus izdevumus, kas radīsies saistībā ar preces nosūtīšanu atpakaļ Pārdevējam, sedz Pircējs. Pircējs nevar izmantot atteikuma tiesības, ja:

▪ pasūtītās preces pēc to rakstura nevar atdot atpakaļ, vai tās ātri bojājas vai ir ātri izlietojamas;

▪ pasūtītās preces ir izgatavotas tieši Pircējam pēc individuāla pasūtījuma;

▪ pircējs ir atvēris audioierakstu vai videoierakstu, vai datorprogrammu iepakojumu.

Atteikuma gadījumā Prece tiek nogādāta uz Pārdevējam Rīgā, Bērzlapu 9, vai nosūtot uz DPD paku skapi Rīgā, Dižozolu 2 vai OMNIVA paku skapi Rīgā , Ziepniekkalna Mego, Dižozolu 2. Preces atgriešanas veidu izvēlas Pircējs.

Pēc Preces atgriešanas, Pārdevējs desmit dienu laikā veic Pirkuma samaksas atgriešanu, naudas līdzekļus pārskaitot uz Pircēja konta Nr. no kura tika saņemta pirkuma maksa, ja vien Pircējs e-pastā  veidā nav atsūtījis citu kontu, kur veikt maksājumu.

Latvijas Republikas Patērētāju tiesību aizsardzības likuma 12. panta sestā daļa nosaka, ka "patērētājs ir atbildīgs par preces kvalitātes un drošuma saglabāšanu atteikuma tiesību realizēšanas termiņā". Pārdevējs patur tiesības Pircējam atteikt izmantot atteikuma tiesības vai ieturēt kompensācijas maksu gadījumā, ja prece ir bojāta, lietošanas laikā nevērīgi izturoties pret preci vai neievērojot instrukcijas norādījumus, ja ir nozaudēts preces oriģinālais iepakojums vai ja tās iepakojums ir būtiski bojāts.

Pasūtījuma atcelšanas tiesības

Pircējs vienas diennakts laikā pēc pasūtījuma izdarīšanas ir tiesīgs atcelt savu pasūtījumu, rakstot uz Pārdevēja e-pasta adresi [email protected] vai zvanot +371 26528802. Ja Pircējs ir veicis jau Pirkuma samaksu, Pārdevējs vienas dienas laikā atskaita saņemto maksājumu atpakaļ.

Datu apstrāde Ievadot nepieciešamo informāciju, noformējot pasūtījumu, Pircējs apliecina, ka ir iepazinies un piekrīt, ka viņa sniegtie dati tiek izmantoti, lai Pārdevējs varētu pieņemt Pircēja pasūtījumu un veikt preču piegādi saskaņā ar LR likumdošanas prasībām. Ievadot informāciju, Pircējs piekrīt, ka tam uz norādīto e-pastu tiks izsūtīti paziņojumi, kas saistīti ar Pircēja pasūtījuma apstrādi.

Strīdu risināšanas kārtība

Puses strīdus risina savstarpēji vienojoties. Ja pusēm viena mēneša laikā nav izdevies panākt vienošanos, tad strīdi tiek risināti Latvijas Republikas tiesā, ievērojot Latvijas Republikas normatīvos aktus.

Datu apstrāde

Ievadot nepieciešamo informāciju, noformējot pasūtījumu, Pircējs apliecina, ka ir iepazinies un piekrīt, ka viņa sniegtie dati tiek izmantoti, lai Pārdevējs varētu pieņemt Pircēja pasūtījumu un veikt preču piegādi saskaņā ar LR likumdošanas prasībām. Ievadot informāciju, Pircējs piekrīt, ka tam uz norādīto e-pastu tiks izsūtīti paziņojumi, kas saistīti ar Pircēja pasūtījuma apstrādi.